köpek eğitimi

Eyüp Köpek Oteli İstanbul

Paylaş
 

Köpek sahipleri bir köpek sahiplenmeden önce, onların sorumluluklarını tam olarak yerine getirebileceklerinden emin olarak yaşamlarına bir köpeği dahil ederler. Bir köpeğin beslenme ve barınma gibi birçok fiziksel ihtiyacı vardır. Tüm ihtiyaçlarının aksatılmadan yerine getirilmesi köpeklerin sağlıkları açısından büyük önem taşır; fakat köpek sahiplerinin, köpeklerini her yere götürmeleri mümkün olmadığından, köpeklerinden ayrılmak zorunda kalabilirler. Böyle durumlarda da köpeklerine sahipleri gibi bakabilecek birini bulmak zor oluyor. Bunun için köpeklerin geçici barınma ihtiyaçlarını karşılayıp onlara en az sahipleri kadar iyi bakabilecek ve yokluklarını hissettirmeyecek bakım hizmetlerini köpeklere sunan köpek otelleri kurulmuştur. Eyüp Köpek Oteli İstanbul da bu amaçla kurulmuş ve köpek sahiplerinin köpeklerini rahatlıkla bırakabilecekleri veteriner hekim ve uzman eğitmenleriyle faaliyet gösteren bir oteldir.

Eyüp Köpek Oteli İstanbul misafir ettiği köpeklerin geçici barınma ihtiyaçlarını karşılarken, aynı zamanda onların tüm beslenme ve bakımlarını da ihmal etmeden yerine getiriyor. Günün belli saatlerinde her köpeğin beslenmesine özen gösteriliyor, temizlenmeleri ihmal edilmiyor ve egzersiz ihtiyaçları için de köpeklere oyunlar oynatılarak fazla enerjilerini atmaları sağlanıyor. Köpeklerin tüm bakımlarıyla özel olarak ilgilenilirken, köpek sahipleri de ayrı kaldıkları süre içinde otellerde bulunan kameralarla veya fotoğrafları gönderilerek köpeklerini uzaktan takip edebiliyor.

Köpek Sahipleri Güvenle Köpeklerini Emanet Ediyor

Köpek otelleri yasal izinle kurulup, denetlenebilen işletmelerdir. Kuruluş aşamasında belirlenen birçok yükümlülüğü yerine getirerek, otellerde bulunması gereken ekipman ve teçhizatın temini, veteriner hekim ve uzman eğitmenlerin eşliğinde faaliyet göstermesi gerekiyor. Bunlar sağlandıktan sonra bakanlık il müdürlüğünün ruhsatlandırmasıyla işletme faaliyetlerine başlıyor ve belli sürelerde de yine bakanlık denetimine tabi oluyorlar. Ayrıca otele her köpek alınmıyor. Oteller öncelikle köpek sahiplerinden köpeklerinin aşı karnelerini istiyor.

Aşı karnesi tam ve güncel olmayan köpeklere sahiplerinin onayı ile eksik aşıları yapılıyor. Veteriner hekim tarafından köpeklerin muayenesi yapılarak herhangi bir parazitler ya da bulaşıcı hastalığı olup olmadığı öğrenilerek, olası sağlık sorunlarına karşı önlem alınıyor. Bu otelde kalan diğer köpeklerin sağlıkları açısından önemli. Böylelikle köpek sahipleri köpeklerini sağlıklı bir şekilde teslim alıyorlar. Ayrıca birçok köpek oteli de köpeklerin barınma sürecinde kafeslenmesine karşı. Bu yüzden çoğu otelde köpekler kendileri için ayrılmış özel odalarda barındırılıyor. Bu odaların temizlikleri de düzenli periyotlarla yapıldığı için, köpekler alışkın oldukları ev ortamından bile daha temiz bir alanda misafir ediliyorlar.

Oteller Birçok Bakım Hizmeti Veriyor

Köpek otelleri yalnızca köpekleri misafir etmiyor. Aynı zamanda birçok hizmetiyle de köpeklerin ihtiyaçlarını karşılıyor ve köpek sahiplerinin işlerini kolaylaştırıyor. Köpek otellerinde bulunan pet kuaför ile köpeklerin tıraş, banyo ve bakımlarına dair tüm hizmetler veriliyor. Otelde bulunan uzman köpek eğitmenleri de köpeklerin ihtiyaç duydukları eğitimleri verirken, davranış problemi olan köpekleri de rehabilite ederek psikolojik ve davranışsal sorunlarını çözüyor.

Ayrıca verdikleri eğitim hizmetleri; tuvalet eğitimi, temel itaat ve ileri itaat eğitimleri, sosyalleşme eğitimleri ve köpek sahiplerinin özel olarak istediği eğitimleri kapsıyor. İtaat eğitimleri temel itaat ve ileri itaat eğitimleri olmak üzere 2 şekilde veriliyor. Temel itaat eğitimleri köpekler tasmalıyken verilen birtakım komutlardan oluşurken, ileri itaat eğitimleri ise tasmasız ve köpek bağımsızken ve komut sayısı artırılarak verilen eğitimlerdir. İtaat eğitimleriyle amaçlanan, köpeklerin sahiplerinin sözlerini dinlemeleri ve köpek sahiplerininse köpekleri üzerinde kontrollerini sağlamalarıdır. Eyüp Köpek Oteli İstanbul köpek sahiplerine sunduğu tüm bu hizmetler için de fiyat avantajları sağlıyor. Köpek sahipleri daha detaylı bilgi edinebilmek ve otel ortamını görmek için dilerlerse gidip, bilgi alabilirler.

Bu yazı 440 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.