köpek eğitimi

Hayvan Pansiyonu

Paylaş
 

Hayvan sever bireyler, bu canlılara sahip olmadan önce, onunla birlikte yaşamanın getireceği sorumlulukları bilip, onun yaşamını ve bakımını üstlendiklerinin bilincinde olmalıdır. Bir canlıyı sahiplenmek sadece onun yaşamsal olan birincil ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, ona ilgi ve sevgi göstermeyi de beraberinde getirir. Ona gereken ilgi gösterilse, size olan bağlılığı o denli artar. Eğitim süresi de yine sabır gerektiren bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahiplendiğiniz canlının fiziksel yapısının doğuracağı yaşam alanlarını ona uygun biçimde dizayn etmelisiniz. Sahip olduğunuz her canlının farklı huyları ve özellikleri bulunur. Örneğin sahip olduğunuz bir köpeği diğer köpek bakımları ile kıyaslamamalı, o cinsin özelliklerine uygun yaşam alanı hazırlamalı ve yaşına uygun beslenme düzeni oluşturmalısınız.

Bu süreçler için, seçtiğiniz uzman veteriner hekimin, size tavsiye edeceği hususları titizlik ile uygulamalısınız. Hayvanınızın beslenme düzeni, kullanılan mamaları onun vücudunun ihtiyaç duyduğu içeriğe sahip olmalıdır. Protein ve vitamin içeren bu mamalar, hayvanınızın iskelet sisteminin gelişmesi için oldukça önemlidir. Dolayısıyla, yaşına uygun, kaliteli bir mama tercih edilmelidir. Su ihtiyacı için suyu sürekli taze ve temiz olarak tüketmesi sağlanmalıdır. Sağlık durumuna gereken özeni göstermeli, aşı zamanlarında aksama olmadan yaptırmalısınız. Sahip olduğunuz canlının sağlık durumu sizin dikkatiniz ile orantılıdır. Bu sebeple, seçtiğiniz bu sevimli dostunuz için harcayacağınız bu emek, onun sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir canlı olarak ömrünü geçirmesini sağlar. Yaşadığı ortamda mutlu olan bir canlı, size arkadaşlık edebilir, o da sizin isteklerinizi anlayıp hayatınıza renk katabilir.

hayvan pansiyonu

Hayvan Pansiyonu Özellikleri

  Sahip olunan canlılardan, ayrı kalmak hem sahibi hem de onun için çok zor bir durumdur. Alıştığı ve benimsediği kişiden ayrılması onun adına da zor bir süreçtir. Sahibi olan hayvan sever bireyler, bazı durumlarda onlardan belirli bir süreliğine ayrı kalmak zorunda kalabilir. Bu tür zaman dilimlerinde, onu emanet edebileceği güvenilir bir yer ve güvenilir bir kişi arayışına girer. Bu nedenle, uzman çalışanlar ve veterinerlerden oluşan hayvan pansiyonu oluşturulmuştur. Bu pansiyonlar, uzmanlardan oluşması sebebiyle oldukça güvenilir bir ortamdır. Sizin gösterdiğiniz ilgiyi, sevgiyi, sizin uyguladığınız eğitimleri, hayvanınızın egzersiz ihtiyacını, sağlık durumunu kontrol edip sizin gösterdiğiniz titizliği göstermektedir. Hayvanınızın konaklayacağı kulübeler, oynayacağı egzersiz alanları bulunan bu pansiyonlarda, onların tuvalet ihtiyaçları da gözetilmiştir. Sahip olduğunuz canlının, beslenme ihtiyacı da sizin uyguladığınız şekilde devam edebilir.

Bu nedenle bazı pansiyonlar, mamalarını sizin getirmenizi talep edebilir. Sizin tercih ettiğiniz sağlıklı besinlerle, hayvanınızın sevdiği ve vücudunun ihtiyaç duyduğu protein ve vitaminlere uygun olan mamaları tüketeceklerdir. Ayrıca bu süreci bakımının yanı sıra, dostunuz olan bu canlının, diğer canlılar ile sosyalleşmesi adına da değerlendirebilirsiniz. Türkiye’nin hemen hemen her ilinde kurulan bu hayvan pansiyonu, ilçeler üzerinde de oldukça yoğun olarak kurulmuştur. Evinize yakın olan bir pansiyonu araştırıp, ziyaret ederek kendiniz görebilirsiniz. Bu pansiyonlarda kurulan alanları görüp veteriner hekimleri ile tanışabilirsiniz.

Hayvan haklarının uygulandığı, güvenilir olan bu kurumlar, sizin de, sahiplendiğiniz hayvanınızın da bu süreci kolaylıkla geçirmesini sağlamaktadır. Ayrı kaldığınız süre dâhilinde, pansiyonu arayıp durumu hakkında da bilgi alabilirsiniz. İnternet web siteleri üzerinden, hayvan pansiyonu’ nu araştırıp fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bazı pansiyonlar, kamera sistemi kullanarak, hayvan sever müşterilerine, bakımını üstlendikleri canlıları izleme imkânı sunmaktadır.

Bu yazı 340 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.