köpek eğitimi

Bayramoğlu Köpek Pansiyonu Nerdedir

Paylaş
 

Köpeğinizi ne kadar severseniz sevin belirli bir noktada seyahate çıkmanız gerektiğinde onu geride bırakmanız gerekebilir. Tabi ki bu kolay bir durum değil. Köpeğinizin sizin yokluğunuzda rahat ve güvende olduğundan gözünüzün arkada kalmayacağından emin olmak isteyeceksiniz.

Eğer köpeğinizi bir köpek pansiyonuna bırakmaya karar verdiniz ise önce mutlaka arkadaşlarınızdan ve veterinerlerinizden tavsiye alın. Ardından farklı köpek pansiyonlarını arayarak bilgi almanız doğru yeri bulma konusunda kafanızda net bir resim oluşturacaktır.

Bir köpek pansiyonuna köpeğinizi bırakmadan önce aşağıdaki soruları mutlaka sorun:

Köpeğim Nerede Kalacak

Köpeğinizin kalacağı bu geçici yaşam alanın nasıl bir yer olacağını bilmeniz çok önemlidir. Örneğin; köpeğinizi bırakacağınız yer Bayramoğlu köpek pansiyonu olsun; bayramoğlu köpek pansiyonu nerdedir pansiyondaki kafeslerin büyüklüğü nasıl, ortamda kötü koku var mı bunların cevaplarını bilmelisiniz ve bunun içinde pansiyon yetkilisinden bir tur istemelisiniz.

Köpeğim Ne Sıklıkta Gezdirilecek?

Bazı köpek pansiyonları köpeğinizi sadece günde iki defa bir kaça dakika gezdirmektedir. Eğer bu köpeğinizin alışkın olduğu bir durum ise bir problem yaratmayacaktır. Ancak eğer köpeğinizin daha fazla egzersize ihtiyacı varsa kendinize köpeğinizi günde üç ya da daha fazla sıklıkta gezdirebilecek bir yer aramalısınız.

Köpeğim Ne Yiyecek?

Pansiyonda kalmak köpeğiniz için buna alışık bile olsa stresli olabilir. Eğer normal yeme alışkanlığında bir değişiklikte bu strese eklenirse köpeğinizde ishal ya da kusma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Köpeğinizin her zaman ki yediklerini pansiyona getirmenizi bunu önlemenin en kesin yolu olacaktır. Eğer köpeğinizin özel bir diyeti varsa ekstra ödeme ile bunun sağlanıp sağlanamayacağını öğrenin. Köpeğinizi bırakırken birlikte pansiyon yetkililerine mutlaka köpeğinizin neleri yiyebileceği ve yiyemeyeceği hakkında yazılı olarak detaylı bilgi verin.

Köpeğim Diğer Köpekler İle Etkileşimde Olacak Mı?

Bazı köpek pansiyonlarında köpeklerin bir arada tasmasız oyun oynayabildiği zaman aralıkları düzenlenmiştir. Bu köpeğiniz için harika bir eğlence ve egzersiz olabileceği gibi, çok tehlikeli de olabilir. Diğer köpekler ile etkileşimde olmaya alışık ve iyi geçinebilen köpekler bile grup ortamında aşırı uyarılabilir, ve bu bir köpek pansiyonu ile sonuçlanabilir. Eğer köpeklerin bir arada oynamaları için zaman ayrılmış ise bu sürecin kameralar ile dikkatli bir şekilde gözlemleniyor olması ve sadece birbiri ile uyumlu köpeklerin bir arada olması çok önemlidir. Köpek pansiyonun kayıt yaparken bu konudaki politikalarını herhangi bir yaralanma durumunda neler yapıldığı ile beraber mutlaka öğrenin.

Eğer Köpeğim Hastalanır Veya Yaralanırsa Ne Yapılır?

Tüm köpek pansiyonları köpek misafirlerinin günlük davranışlarını görüntülemelidir. Çoğu pansiyon köpeklerin, iştah, su tüketimi, idrar ve dışkılamaları ile ilgili kayıt tutar. Kusma, ishal gibi anormal durumları da not edilmelidir. Eğer köpek pansiyonu bir veterinerliğe bağlı değilse köpekler hasta olduğunda nereye götürüldüklerini öğrenin. Köpeğinizin hastalanması ya da yaralanması durumunda eğer mümkünse bakım için kendi veterinerine götürülmesini isteyin.

Köpek Pansiyonu Maliyeti Nedir?

Bir tatil planlanırken köpeğinizin kalacağı köpek pansiyonunun masrafları da bütçenizde yer alması gereken bir maliyettir.

Sizinki boyutlarında bir köpeğin kalma maliyetinin günlük ne kadar olduğunu sorun. Özel diyetle beslenme ekstra yürüyüş gibi durumlar için ekstra bir ücret ödenip ödenmediğini öğrenin. Yaklaşık fiyatın ne kadar olacağını yazılı olarak almaya çalışın.

Aradığım Gibi Bir Köpek Pansiyonu Bulduktan Sonra Ne Olacak?

Önden rezervasyonunuzu yapın. Köpeğinizi pansiyona bırakırken yemeklerini, varsa köpeğiniz hakkındaki özel talimatları, ve diğer özel eşyalarını unutmayın. Kesinlikle tekrar lazım olabilecek eşyaları kaybolma ya da hasar görme ihtimaline karşı köpeğinizle birlikte pansiyona bırakmayın. Köpek pansiyonuna ait iletişim bilgilerinizi, acil durum da aranabilecek kişiler ile ilgili bilgileri bırakmayı unutmayın.

Bu yazı 561 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.