köpek eğitimi

Güngören Köpek Oteli İstanbul

Paylaş
 

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan önemli semtlerden biridir. En küçük semtlerden biri olmasının yanı sıra kalabalık oluşu ile bilinir. Fabrika ve sanayi alanında gelişim gösteren bir semt olduğu için insanlar ve hayvanlar için pek fazla yeşil alanlar kalmamıştır. Kentleşmenin artışıyla da dairelere sıkışıp kalan hayvanlar için farklı yaşam alanları oluşturulmuştur. Özellikle köpeklerin sahiplenilmesi günümüzde en çok rastlanılan örneklerden biridir. Köpek sahiplerinin işlerini ve içlerini rahatlatacak en iyi kurumlar köpek otelleridir.

İstanbul’da pek çok semtte bulunan köpek otelleri ile her yerde köpekler için en iyi hizmet sağlanarak günlerini en iyi şekilde geçirmeleri amaçlanıyor. Güngören köpek oteli İstanbul, köpek sahiplerinin işleri ile ilgilenip aynı zamanda tatil için kendilerine fırsat ayırırken köpeklerini emanet edebilecekleri güvenilir bir yerdir. Güngören köpek otelinde amaç, çalışan uzman ekipler ile köpeklere en kaliteli şekilde hizmet vererek bütün ihtiyaçlarını uygun ve zamanlı bir şekilde karşılayabilmektir.

Güngören Köpek Oteli İstanbul Hizmetleri

Yaz aylarının belirtiler ile birlikte köpek sahipleri de tatil planları yapmaya başladı. Köpeklerini kabul etmeyecekleri oteller nedeniyle köpeklerini emanet edecekleri uygun bir kurum bulmaya çalışıyorlar. Köpeklerinin kendilerinden uzaktayken alıştığı düzenle beslenme, gezdirilme, yıkanma, sağlık kontrolleri gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını isterler. Türkiye’de günümüz standartlarında pek çok örneğine rastlanan köpek otellerinden biri de Güngören köpek otelidir.

Bu otelde köpeklerin kaldıkları süreçte tatil yapmaları, bu kapsamda eğlenerek dolu dolu vakit geçirmeleri amaçlanmıştır. Beslenme ihtiyaçları kaliteli ve köpeklerin alıştığı mamalar ile sağlanır. Konaklama hizmetinden yararlanan köpekler için steril edilen özel odalar temin edilir. Ayrıca bütün köpeklerin bulunacağı ortak alanlar da sık sık temizlenir. Bu özellikleri nedeniyle köpek sahibinin gözü arkada kalmadan tatilinin tadını çıkarmasına fırsat verilir. Sosyalleşmelerinin de amaçlandığı köpekler için farklı cins, anlaşabilecekleri türlerde, köpekler oyun alanlarından bir araya getirilir. Deneyimli gözetmenler ile köpekler kontrol altında beraberce oyun oynarlar ve aktivitelerde bulunurlar.

Güngören köpek otelinde köpeklerin sağlıklarına da ayrıca özen gösterilir. Bunun için otelde uzman veterinerler bulundurulur. Veterinerler tarafından konaklayan köpeklerin 7/24 gözlemde olmaları sağlanır. Ayrıca köpeklerin otele giriş sırasında sağlık kontrolü yapılır ve aşıları kontrol edilir. Köpek sahiplerinin köpek ile birlikte aşı kartını otele emanet etmesi gerekir. Böylece köpeğin kaldığı sürece aşıları kontrol edilir ve uygun zamanda yapılır. Bu durum otelde bulunan bütün köpekler için geçerlidir ve köpeklerin beraber bulundukları ortamda birbirlerinden etkilenerek rahatsız olmalarına engel olunur.

Güngören köpek otelinde çalışanlar köpeklerin alıştığı düzene uyma konusunda titiz davranırlar. Bunların başında köpeklerin alıştıkları mama gelir. Otel her köpek hakkında giriş işlemlerinde önemli bilgileri alır. Ve her köpek için hazırlanan programlarda, köpeklerin beslenme zamanında tüketeceği mama çeşidi veya yemek belirlenir. Mama değişimi köpeklerde ishal veya hazımsızlık sorununu gündeme getirebilir. Bu nedenle çalışanlar ve köpek sahibi tarafından böyle bir durum göze alınmaz.

Köpeklerin bir hastalığı varsa, gebeyse veya yeni ameliyat olduysa, bu durumların özellikle otele bildirilmesi gerekir. Bu durumlarda olan köpeklerin veteriner tarafından sık sık kontrolleri yapılır ve bu köpeklere daha iyi hizmet verilmek için özen gösterilir. Herhangi bir operasyon, aşı veya ilaç uygulaması gerektiği zaman köpek sahibi en kısa sürede bilgilendirilir. Ek ücretler çıkış gününde karşılanır.

Köpek Otellerinde Bulunması Gereken Özellikleri

Köpek otellerinde konaklama hizmeti ön planda bulunan ve köpek sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir özelliktir. Bunun yanı sıra yoğun iş temposu ile çalışan kişiler için köpek otellerinde kreş hizmeti sunuluyor. Köpek sahibinin belirleyeceği gün içindeki belli saatler arasında köpeklerini bırakarak gün sonunda belirlenen saatte alabilecekleri bir düzendir. Köpeklerin kalacağı saate ve alacağı hizmetlere göre fiyatlandırılır. Sürekli bu hizmetten yararlanmak isteyen köpek sahipleri için uygun fiyatlar ile bu hizmetten faydalanmaları sağlanır. Köpekleri ile yeterli zaman geçiremeyen ve ihtiyaçlarını karşılayamamaktan dolayı rahatsız olan köpek sahipleri için ideal bir uygulamadır.

Günümüzde daireler içinde yaşamaya mahkum köpekler için bırakılacakları köpek otellerinde konaklama hizmeti için özel ev ortamına uygun odaların bulunması önemlidir. Sesten dolayı izole edilebilecek ve ısıtma sisteminin uygun olabileceği özel odalar köpeklerin konforlu zaman geçirmeleri için önemlidir.

Köpek otellerinin amaçlarından biri de köpeklerin otelde kaldıkları süreçte sosyalleşmeleri ve gelişmeleri için oyun oynamaları, aktivitelerde bulunmalarıdır. Açık hava ve kapalı ortam oyun alanları otellerde iki farklı şekilde bulunması gereken tiplerdir. Oyun ve aktivite saatleri adı altında oluşturulan zaman dilimleri köpeklerin yalnız kalmaması için oluşturulan önemli bir hizmettir.

Pek çok köpek otelinde servis hizmeti mevcuttur. Yoğun tempoda çalışan köpek sahiplerinin özellikle istediği hizmet seçeneklerinden biridir. Evden otele ve otelden eve köpeklerin ulaşımını sağlayan hizmet şeklidir.

Köpeklerin otelde zaman geçirdikleri her an kameralar ile gözlemlenir. Hem çalışan personeller hem de veteriner tarafından köpeklerin hal ve hareketleri, ortak alanlarda geçirdikleri zaman izlenir. Bu durum bazı otellerde ek ücretler ile köpek sahipleriyle de paylaşılıyor. Bu hizmet şekli bütün köpek otellerinde olması gereken faydalı bir yöntemdir.

Sağlık problemi olan veya vitamin, ilaç kullanan köpeklerin durumunun veterinerin bilgisine sunulması önemlidir. Alıştığı ilaçların otelde kaldıkları süre içinde aynı düzende verilmesi gerekir.

Köpek otellerinde, köpeklerin gün içinde aldıkları hizmetler dışında eğitim amacıyla da eğitmenler tarafından verilen hizmetler bulunuyor. Köpeklerin gelişimi ve insanlarla sağlıklı iletişim kurabilmeleri için önemlidir. Uzman eğitmenler tarafından köpeklerin durumları analiz edilerek uygun eğitim paketine karar verilir. Özellikle yavru köpeklerde eğitime geciktirilmeden başlanması önemlidir. Bunun dışında köpek sahipleri köpekleri ile ortak bir dil oluşturabilmek ve bazı davranış problemlerini çözümleyebilmek için eğitime başvururlar. Bu nedenle konaklama içeren köpek otellerinde köpek eğitimlerinin bulunması ve eğitimi verecek deneyimli eğitmenler olması önemlidir.

Bu yazı 277 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.