köpek eğitimi

Esen Yurt Köpek Pansiyonu

Paylaş
 

Köpek deyip geçmemek lazım köpekler hem güvenilir hem de uysal hayvanlardır. Köpekler olmasa insanlar belki de çok mutsuz olurlar. Köpekler cinslerine göre itaatkâr hayvanlardır. Köpekler bazı insanlara da huzur dolu bir yaşam kaynağıdır. Köpeklerin gerçekten de sevildiğinde insanı mutlu edebilecek tarafları vardır. Köpekler hakkında sizi bilgilendirmek isterim. Köpek bakmak zahmetli bir iştir. Eğer köpek alacaksanız önceden iyice bir düşünmelisiniz. Köpeklerin kulak ağız tırnak ve ya tüy bakımları vardır. Her köpeği banyo yaptırmak tehlikeli olabilir. Yetişkin bir köpeğin zekâsı iki ve ya üç yaşında bir çocuğun zekâsına eşittir. Dalmaçya ülkesinde doğan köpekler doğuştan her yerleri beyaz renktedir. Daha sonra üzerinde parça parça siyah benekler oluşmaya başlar.

Köpekler bazen ot yerler aslında aç kaldıklarından yemez nedeni şu ki köpekler karın ağrıları olduğunda ot yerler ve bağırsaklarında bağırsak kurdu olduğundan köpekler ot yerler. Her insanın nasıl bir parmak izi varsa her köpeğinde kendine özel bir burun izi vardır. Eğer bir köpeğiniz pirelendi ve ya keneden ise bunu yolu köpeğinize soğan ve ya sarımsak vererek köpeğinizi bu pis hayvanlardan koruyabilirsiniz. Her köpek eğer yaralandıysa köpek kendi iyiliği için o yaraları yalayarak iyileştirir. Yeni Zelanda ülkesinde köpeğe merakı olan insan tarafından köpek şeklinde bir bina inşa edilmiştir. Köpek ırkı olarak bildiğimiz sırtlanlar aslında kedi türündedir. Köpekler duygularını kuyruklarını sallayarak belirtirler. Köpeklerin doğuştan gelen bir ter bezleri yoktur fakat ter bezleri olmaması onların patilerinden ter solunumuna yapmasına neden olur. Köpeklere kuru üzüm ve ya domates verilmesi tehlikelidir aksi halde köpeğiniz hastalanabilir ve hatta ve hatta ölebilir.

esenyurt köpek pansiyonu

Esen yurt Köpek Pansiyonu

Köpeğinize artık daha iyi bakılacağı bir pansiyon var. Bu pansiyonlardan biri Esen yurt Köpek Pansiyonu. Bu pansiyonlar sayesinde köpeğinizin bütün bakımları yani kulak burun ağız ve ya tüy bakımlarının hepsini yaptırabilirsiniz. Köpeğinizin artık bu bakımlarını burada yaptırabilirsiniz. Köpeğinize organik mamalar sayesinde daha hızlı büyüyebilir ve hatta ve hatta daha iyi beslenebilir. Köpeğinize daha iyi bakılması garantisi veriliyor. Köpeğiniz daha çok arkadaşa sahip olabilir. Köpeğinizi erken yaşta getirirseniz köpeğinize daha iyi bir bakım ve sosyalleşme açısından daha iyi bir köpek olacağı konusunda garanti verilebilir. Köpeğiniz burada parkurlar sayesinde daha hızlı egzersiz yapabilir ve hatta daha eğlenceli koşullarda arkadaşlarıyla oyun oynayabilir.

Boxer güçlü bir vücuda sahip olan bir köpektir. Kürk kısmı son derece parlak ve serttir. Lekeleri olabilmekler lekeleri genelde kahverengi tonlarda olabilmektedir. Bu türün beyaz renkte olanları üreticiler tarafından çok sevilmemektedir. Hatta çoğu köpek kulüpleri bu türleri kaydetmez bile. Bu türün kuyrukları genelde kesik ve kulakları isteğe göre kesilmektedir. Hatta birçok ülkede kulak ve kuyruk kesimleri yasaklanmıştır. Başının vücuduyla doğru orantıya sahip olması gerekmektedir.

Dişleri ve dil yapısı köpeğin ağzı kapalıyken gözükmez yani tehlikeli bir görünüme sahip değildir. Burun rengi genellikle siyah bir renktedir. Gözlerinin rengi genelde koyu renktedir. Bu köpek türü son derece utlu fena bir şekilde meraklı ve sevecen bir köpektir. Bu köpeklerde eğitim küçük yaşta başlamalıdır. Aileye karşı güvenci tam bir köpektir. Tanıdık olanlara karşı sevgili tanıdık olmayanlara karşı biraz tepkili bir köpektir. Bu köpek türü ilk defa köpek besleyecek olanlar için uygun olmayan bir köpektir. Çünkü bu köpeklerde eğitim ve disiplin çok önemlidir. Aşırı bir şekilde horlama ve salya görülmektedir. Eğer evde besleyecekseniz uygun ve dolu bir egzersiz alanı olması gereklidir. Aksi takdirde enerjisini dışarı atamayacaktır.

Bu yazı 398 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

köpek oteli köpek eğitimi köpek pansiyonu Köpek otelimizde, sevgi dolu bir ortamda, uzman ekibimiz tarafından sağlanan özenli hizmetle, köpeklerinizin unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşamasını sağlıyoruz. Onların mutluluğu ve sağlığı bizim önceliğimizdir.Evcil dostlarınız için özel olarak tasarlanmış köpek otelimizde, sevimli dostlarınızın konforu ve mutluluğu ön planda tutuluyor.